Rýchle pôžičky pre nezamestnanýchSte nezamestnaný a potrebujete súrne peniaze, no neviete odkiaľ ich zobrať a ako na to? Poradíme vám. Riešením sú rýchle pôžičky pre nezamestnaných, ktoré vám zaručuje, že k peniaze budete mať rýchlo a bez zbytočných papierovačiek. Je to vskutku skvelý spôsob, ako sa dostať k potrebným financiám. Uvedomujeme si, že status nezamestnaného nedovoľuje človeku, aby neuvážene zobral pôžičku, ktorú potom bohužiaľ nezvládne splácať, keďže práve v tejto situácii človek musí uvážiť za čo utratí každý cent. Táto rýchla pôžička je tu preto, aby vám pomohla a preto aj prostredníctvom tohto príspevku, chceme poukázať na výhody resp. nevýhody tohto úveru pre nezamestnaných od firmy.

Sú k dispozícii hneď

Jednou z najväčších výhod, ktorú vám pôžička môže ponúknuť je to, že k peniazom sa dostanete skutočne rýchlo. Zvyčajná odozva po predložení žiadosti je do 24 hodín, avšak interval čakania na pôžičku môže byť kratší a to už do 10 minút, kedy financie budete mať na účte. Treba však podotknúť, že proces môže byť aj zdĺhavejší. To sa stáva hlavne v prípadoch, keď o úver požiadate napríklad vo večerných hodinách. Vtedy treba počítať s tým, že požadovaná čiastka sa k vám dostane najneskôr ráno, čo však nie je až také neprijateľné vzhľadom na to, že na niektoré typy pôžičiek musíte čakať až 72 hodín. Musíme ale podotknúť, že každá žiadosť je posudzovaná individuálne, od čoho závisí aj rýchlosť jej schválenia. Netreba sa však obávať ničoho, keďže táto pôžička je tu na to, aby nezamestnaným pomohla.

Trikrát bez

Bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia. Pôžička bez registra vám zaručuje, že pokiaľ sa bohužiaľ ocitli na čiernej listine nejakej finančnej spoločnosti, ktorej dlžíte, nebude to dôvod na to, aby vaša žiadosť o pôžičku nebola akceptovaná. Keďže ide o úver, ktorý má pomôcť ihneď nikto nebude skúmať prečo ste sa na zozname dlžníkov ocitli, dokonca ani to, či sa v takomto zozname nachádzate. Pôžička bez dokladovania príjmu vám zas zaručuje, že nemusíte dokazovať, či vlastne na splatenie pôžičky máte dostatok financií. Pri tomto type pôžičky je to samozrejmosťou, že ako nezamestnaný, nemôže dokladovať príjem a preto by bolo nezmyselné, od Vás žiadať takýto doklad. Do tretice je to pôžička bez ručenia. Tu si môžete byť istý, že nemusíte ručiť za pôžičku nehnuteľnosťou alebo iným Vašim majetkom. Treba si len dobre preštudovať podmienky zmluvy, aby ste sa nedostali do nepríjemnej situácie.

Môžete si požičať aj väčšiu sumu peňazíMožnosti vybavenia pôžičky a jej výška

Spoločnosti poskytujúce pôžičku si uvedomujú, že pre rýchle vybavenie pôžičky, nemôžete čakať v dlhých radoch v pobočkách a vypisovať množstvo papierov, aby ste sa k požadovaným financiám dostali. Preto za jeden z najrýchlejších spôsobov sa považuje požiadanie o úver online alebo cez mobilný telefón. Populárnejšími však sú práve pôžičky online cez internet. Jednoducho si otvoríte stránku spoločnosti, ktorú chcete požiadať o pôžičku, vyplníte požadované údaje a už len chvíľu počkať a peniaze máte tak rýchlo ako sa to dá. Čo sa týka vybavenia pôžičky cez mobilný telefón, tu je možnosť vybaviť všetko cez SMS. Pretým však treba prečítať ponuky nebankových inštitúcii, ktoré sú poskytovateľov úveru. Následne uložte správnu formu sms so žiadosťou o pôžičku. Zadať treba poväčšine len číslo účtu a výšku sumy, o ktorú máte záujem. Väčšinou Vám požadované peniaze prídu na bankový účet, ale v niektorých prípadoch je možnosť vyplatenia peňazí aj na ruku, ale tento spôsob sa už veľmi nepreferuje.

Čo sa týka hodnoty pôžičky, musíme uviesť jednu dôležitú informáciu!! Spoločnosti požičiavajú len obmedzenú sumu peňazí. Požičať si môžete do 350€, pričom spodná hranica je už od 5€. Pozor si dávajte aj na to, že doba splatnosti týchto pôžičiek je do 31 dní. Preto Vám odporúčame, aby ste si pred požiadaním o pôžičku pre nezamestnaných dobre zvážili, či ju budete schopný splatiť do uvedeného termínu. V prípade, že sa naskytne situácia, že nebude môcť pôžičku vrátiť, Vám ďalej odporúčame ihneď kontaktovať spoločnosť, ktorá je poskytovateľom pôžičky, a upovedomiť ju o vzniknutej situácii. Určite sa Vám pokúsia vyjsť v ústrety. V opačnom prípade sa môže stať, že pokiaľ danú sumu nesplatíte, tak ako bolo zmluvne dohodnuté, suma, ktorú máte vrátiť sa môže navýšiť.

Dajte pozor na výšku úrokovÚroky

Mnohé pôžičky sa vám zdajú prijateľné práve preto, že majú naozaj výhodnú výšku úroku. Zdanie však môže klamať a Vy zaplatíte omnoho viac, než ako sa uvádza pri výške úroku. Preto je nutné, aby ste si podrobne naštudovali podmienky pôžičky, ako aj dobre zvážili spoločnosť, ktorá pôžičku realizuje. Naše odporúčanie pre Vás je, aby ste si korektnosť spoločnosti overili aj cez evidenciu NBS (Národnej banky Slovenska). Ale aby sme neodbočovali od témy a ostali pri problematike úrokov, možno to zhrnúť nasledovne. Treba rátať s tým, že úrok pri týchto rýchlych pôžičkách pre nezamestnaných môže byť o čosi vyšší, čo vychádza z toho, že je určený na požičanie si menšieho obnosu peňazí a má aj kratšiu dobu splatnosti. Existujú však aj svetlé výnimky, ktoré vám pri prvej pôžičke ponúknu 0%-ný úrok.

Pre koho je teda určená

Ako samotný názov napovedá, prioritne sú tieto pôžičky pre kategóriu nezamestnaných. Avšak pôžička by Vám mala byť poskytnutá aj keď ste nezamestnaný a pracujete na dohodu, dokonca aj vtedy, keď sa práve zamestnáte, ale stále ste v skúšobnej dobe.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *