Spravte si výpočet ceny PZP kalkulačkou

Hľadáte niekoho, kto by vám pomohol nájsť to najsprávnejšie a najlacnejšie PZP alebo iného tomuto zákonu podliehajúceho vozidla, poprípade nejaký stanovený cenník? Chápeme, že vysomáriť sa z toho kvanta poisťovní, ktoré v súčasnosti vládnu slovenskému trhu, môže byť chaotické a veľakrát aj únavné. Preto vám neponúkame osobu, ale internetový nástroj, ktorý vám s tým všetkým pomôže veľmi rýchlo. Tým nástrojom je kalkulačka PZP, ktorá je dostupná aj online cez Uzavripzp.

Jej princíp a výhody si hneď povieme. O nevýhodách sa nezmieňujeme, pretože negatívnymi vlastnosťami tento pokrokový nástroj nedisponuje. Možno ak, tak za pomyselné negatívum by mohla istá skupina ľudí brať to, že pri ňom nemáte priamy kontakt s človekom. Tento negatívny bod je veľmi diskutabilný, pretože pre inú kategóriu predstavuje práve to najväčšie pozitívum tohto nástroja. Poďme teda na ďalší bod programu.

Princíp tohto nástroja

Jednou z najdôležitejších otázok vôbec je otázka: „Ako to funguje?“. Tak aj my si resp. vám vysvetlíme, ako tento praktický internetový nástroj funguje. Kalkulačka PZP funguje na báze online pripojenia a je schopná vám urobiť do niekoľkých sekúnd výpočet presných cien daného produktu. Schválne hovoríme v množnom čísle, pretože tento nástroj na vyššie zmienenej stránke vám vypočíta ponuky na vaše vozidlo u viacerých poisťovní, nielen u jednej, ako to zvyčajne býva. Ako sa hovorí, každý kope za seba, no nápomocný nástroj na vyššie zmienenej stránke kope za vás. Taktiež na výber má aj GAP poistenie – https://www.uzavripzp.sk/gap-poistenie/

Hľadáte cenník?

Hneď vás uvedieme do obrazu a povieme vám, že fixne stanovený cenník by ste asi ťažko hľadali. Pretože ceny PZP sa odvíjajú od viacerých faktorov, nielen čo sa vozidla týka, ale aj samotného majiteľa vozidla. Preto sú všetky výpočty a výsledky vytvorené na každé a jedno vozidlo zvlášť, a to podľa jeho parametrov. Cenníkom však môžeme nazvať aj výpočet ceny PZP pomocou kalkulačky, pretože vám systematicky zobrazí všetky dostupné ponuky na vaše vozidlo. Keďže obsahuje ponuky viacerých spoločností, nemusíte zisťovať už nič viac a môžete si bez zhonu vybrať tú ponuku, ktorá sa vám najviac pozdáva.

Tieto údaje sú povinnéPre výpočet ponúk vyplňte formulár

Ak chcete, aby vám kalkulačka PZP urobila výpočet ceny na vaše vozidlo, je nutné, aby ste vypísali formulár. Nemusíte sa báť, že automaticky požiadate o niečo, čo sa vám nebude páčiť, pretože celý tento proces je nezáväzný a bezplatný. Záväzok sa začína až vtedy, ak na nejakú ponuku vo výsledkoch priamo kliknete. O tom si však povieme nižšie. Teraz sa na chvíľu povenujme tomu, čo by ste si do tohto formulára mali nachystať.

Pre údaje o vozidle si prichystajte jeho technický preukaz, pretože budete potrebovať presné informácie napríklad aj o tom:

  • aký výkon či objem má motor daného vozidla,
  • najväčšiu prípustnú hmotnosť,
  • prevádzkovú hmotnosť,
  • rok výroby,
  • typ paliva,
  • priemerný počet km najazdených za rok (čo však v technickom preukaze asi nenájdete) atď.
  • či máte záujem o poistenie čelného skla.

Pre údaje o majiteľovi vozidla si nachystajte vodičský preukaz, pretože budete potrebovať dátum jeho vydania, ako aj jeho sériové číslo. Potrebné je taktiež zadať dátum vášho narodenia a informácie o tom, či ste niekedy spôsobili dopravnú nehodu alebo nie. Ak áno, je nutné zadať koľko rokov už danej udalosti uplynulo. Pre niektorých žiadateľov sa môžu zdať otázky typu: Máte účet v OTP banke? Máte dieťa do 15 rokov? atď., neštandardné, ale takisto môžu výslednú cenu PZP ovplyvniť. Ak ste všetko vyplnili, kliknite na porovnať a do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazia všetky možné výsledky. Ako sme sa zmienili, ak sa vám nejaká ponuka páči, môžete o ňu požiadať jednoduchým kliknutím.

Pri vypisovaní údajov zadávajte pravdivé údaje. Napriek tomu, že vám poistná kalkulačka vypočítala ponuky na základe vami zadaných informácií a v prípade niektorej zvolenej vám bol vzápätí odoslaný mail s dočasnou zelenou kartou (ktorá je platná okamžite, no po dobu 30 dní) si poisťovňa vie overiť, či ste zadali pravdivé informácie. Pochopiteľne nie hneď, ale po odhalení klamstva vám toto zabezpečenie stopnú a vám hrozia vysoké pokuty aj vtedy, ak by vás s nepresnými údajmi o vozidle stopla policajná hliadka.

V potvrdzujúcom maily si okrem dočasnej zelenej karty nájdete aj návrh zmluvy a jej podmienky a údaje na zaplatenie. Kartu si nezabudnite vytlačiť a poistné zaplatiť do 30 dní. Ináč vám zabezpečenie vozidla zaniká.

Zhrňujúce výhody

Síce sme sa o výhodách PZP kalkulačky online nezmienili priamo, ale z našich výpovedí ste si ich mohli vydedukovať. Ak vám to však nevyšlo, ponúkame vám aj presné pomenovanie výhod tohto internetového nástroja.

  • je zadarmo: kalkulačka PZP je úžasný nástroj, ktorý vám pri hľadaní tej najvhodnejšej ponuky pomôže úplne bezplatne.
  • je rýchly: to, že táto internetová pomôcka na výpočet ceny PZP je rýchla, dokazuje aj fakt, že vám dokáže ušetriť hodiny času, ktoré by ste trávili prieskumom jednotlivých ponúk v poisťovacích spoločnostiach. Okrem toho vám všetky výsledky zobrazí naraz do niekoľkých sekúnd po vypísaní formuláru. Čo je lepšie: 8 hodín prieskumu a samostatné porovnávanie alebo všetko toto absolvovať do 10 minút?
  • ušetrí vám peniaze: PZP kalkulačka je výborná aj v tom, že si nemusíte siahať hlboko do vrecka. Vďaka nej si rýchlo nájdete všetky dostupné ponuky ako aj ich ceny. Uvedomíte si, že možno to, čo ste mali doteraz, nebolo ani zďaleka to najlepšie prípadne najlacnejšie. Jednotlivé ponuky sa môžu líšiť až v stovkách eur a práve tieto rozdiely vám tento nástroj odhalí.

Vyššie zmienený internetový nástroj disponuje mnohými výhodami, o ktorých sme vás informovali pozdĺž celého nášho článku. Keďže je zadarmo, jeho vyskúšaním skutočne nemáte čo stratiť, ba naopak, môžete len získať a ušetriť aj niekoľko stoviek eur. Ďalšie informácie o kalkulačke PZP sú vám dostupné aj na tejto stránke consumer reports.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *